Myślisz o rejestracji nazwy firmy lub logo jako znaku towarowego? Nie wiesz jak to zrobić i jakie wiążą się z tym koszty? A wiesz, że ja wiem? 🙂 Chciałabym szczególnie teraz zachęcić Cię do przyjrzenia się tematowi, ponieważ pojawiła się możliwość uzyskania pomocy finansowej na ten cel.
Dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego – The Ideas Powered for Business – to program przyznawania dotacji utworzony w celu wsparcia praw własności intelektualnej małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) europejskich.
Komu to potrzebne?
Krótko: przedsiębiorcy, który chce chronić własność intelektualną. Dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego jest dedykowane MŚP z siedzibą w UE. Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć samodzielnie online lub przez pełnomocnika działającego w Twoim imieniu.
Rejestracja znaku towarowego to jeden ze skuteczniejszych sposobów na ochronę nazwy lub logo Twojej firmy przed nieuprawnionym kopiowaniem.
Czego potrzebujesz?
Na etapie składania wniosku potrzebujesz:
- wyciąg z rachunku bankowego zawierający takie dane jak: nazwa przedsiębiorstwa jako posiadacza rachunku, pełny numer IBAN wraz z kodem kraju oraz kod BIC/SWIFT
- zaświadczenie VAT lub zaświadczenie o posiadaniu krajowego numeru rejestracji wydane przez właściwy organ krajowy
- oświadczenie, jeżeli wniosek składa pełnomocnik działający w Twoim imieniu.
Gdzie możesz złożyć wniosek o dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego?
O tu –> https://euipo.europa.eu/ohimportal/pl/online-services/sme-fund
W jakiej kwocie możesz uzyskać dofinansowanie?
Dofinansowanie obejmuje bon 1 (1500 euro) do wykorzystania na znaki towarowe i wzory i bon 2 (750 euro) do wykorzystania na patenty.
A co jeśli potrzebujesz pomocy?
Zawsze masz mnie 🙂
Odezwij się w formularzu kontaktowym lub skrobnij maila na kontakt@prawyprofil.pl.
A jeśli chcesz ogarnąć temat zupełnie samodzielnie to podsyłam również FAQ ze strony EUIPO.
Pozdrowienia!
Karolina Nowalska
adwokat
Photo by Omid Armin on Unsplash
***
Pośmiertna ochrona wizerunku
Prawo do ochrony wizerunku jest jednym z dóbr osobistych. Co do zasady są to prawa niemajątkowe, niedziedziczne i niezbywalne.
Skoro tak, to jakim sposobem bliscy osoby zmarłej mogą dochodzić roszczeń związanych z ochroną jej wizerunku? Czy jest to możliwe tylko w ramach powództwa o ochronę własnych dóbr osobistych w postaci np. kultu pamięci osoby zmarłej? [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }