Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Karolina Sawicka i jestem adwokatem. W swojej pracy najchętniej zajmuję się sprawami z zakresu praw autorskich, bo właśnie te sprawy przynoszą mi największą zawodową satysfakcję.

Zabrzmi to prozaicznie, ale adwokatem chciałam być od zawsze. Odkąd pamiętam fascynowali mnie prawnicy i ich „występy” na sali rozpraw. Ze zmarszczonymi brwiami oznaczającymi stan najwyższej powagi i skupienia oglądałam dramaty sądowe i już wtedy powiedziałam sobie, że ja też tak będę. Jak postanowiłam, tak zrobiłam i teraz mogę zaliczyć się do tych szczęśliwców, którzy wstają do pracy z przyjemnością. 

Przyznaję, że pierwszą fascynacją było prawo karne (to przez te filmy). Z biegiem czasu jednak zaczęłam zgłębiać tajniki prawa autorskiego i to właśnie tę dziedzinę prawa wybrałam na swoją specjalizację. Z każdą kolejną sprawą z tego zakresu utwierdzałam się w przekonaniu, że to był dobry wybór.

Tak się złożyło, że zdobywając doświadczenie najczęściej miałam pole do popisu w sprawach związanych z prawem fotografii i muzyki. Swoje zainteresowanie prawem muzyki uzewnętrzniam na Muzyka i Prawo (świetne miejsce w Internecie, zachęcam Cię do odwiedzin), a tutaj będę zajmować się prawem fotografii. Mam nadzieję, że moje wpisy będą dla Ciebie interesujące i merytorycznie wartościowe.

Prywatnie jestem miłośniczką dobrej kawy, w wolnej chwili czytam lub spędzam czas w lesie z rodziną, a od niedawna (tak, wiem) jestem fanką Star Wars i Iron Maiden.

Ale dość o sobie, zapraszam Cię na bloga! A w razie wątpliwości co do Twoich obowiązków i praw związanych z fotografią, zapraszam do kontaktu drogą mailową bądź telefoniczną!

*****