Karolina Nowalska

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Sklep z umowami

O mnie

Hej!

Nazywam się Karolina Nowalska i jestem adwokatem.

Trzeba przyznać, że należę do tych szczęśliwców, którzy już dawno odpowiedzieli sobie na „z********e ważne pytanie, co chcą w życiu robić. I zaczęłam to robić.

Od zawsze imponowała mi umiejętność prowadzenia i wygrywania sporów mając za oręż jedynie słowo. Podziwiałam umiejętność szybkiej, trafnej riposty (do tej pory zresztą uważam, że ta umiejętność to domena ludzi inteligentnych i lubię o sobie myśleć, że do takich należę).

Równie intensywnie fascynowała mnie od zawsze muzyka. Grałam na skrzypcach, pianinie i próbowałam plumkać na elektryku kawałki Kazika i Nirvany. Ale dopiero po ukończeniu 20 r. ż. odkryłam miłość do muzyki elektronicznej i bez żadnych cichych dni ta miłość trwa do teraz.

Pojawiło się marzenie, co do którego przez wiele lat wstydziłam się przyznać: „za dnia adwokatem, w nocy Dj’em”. Może gdybym ten wstyd odrzuciła, udałoby mi się spełnić te marzenie w całości, a nie w połowie.

Mieszkam w Olsztynie – mieście otoczonym lasami i jeziorami. To tutaj moja kancelaria ma swoją bazę – w samym sercu olsztyńskiej Starówki.

Mam nadzieję, że na moim blogu znajdziesz to, czego szukasz. Próbowałam opakować merytoryczną treść w przyjemną formę. Bez prawniczego etosu, patosu i chwały, ale konkretnie i z uśmiechem.

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina