Karolina Nowalska

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Sklep z umowami

O mnie

Cześć!

Nazywam się Karolina Nowalska i jestem adwokatem. Specjalizuję się w prawie autorskim, ale że jestem człowiekiem, który stagnacji nie znosi, to ciągle się uczę i nabywam wiedzę w różnych innych dziedzinach prawa. I tak np. „ogarniam” prawo wodne, lotnicze i sprawy frankowe 😉 Jedyne czego unikam to spory z zakresu prawa rodzinnego, bo są dla mnie zbyt rzewne, a ja zawsze klasowym klaunem byłam.

Zawód prawnika fascynował mnie od zawsze, dlatego dość szybko dziecięcą fantazję zostania księżniczką porzuciłam na rzecz nowego marzenia – zostanę prawniczką. Oglądałam wszystkie dramaty sądowe, na jakie tylko pozwalała mi mama i pamiętam, że imponowała mi umiejętność prowadzenia i wygrywania sporów mając za oręż SŁOWO. Podziwiałam umiejętność szybkiej, trafnej riposty (do tej pory zresztą uważam, że ta umiejętność to domena ludzi inteligentnych). Postanowiłam, że zostanę prawniczką i tak też się stało.

5 lat studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, rok w Sądzie Rejonowym w Słupsku i 3 lata aplikacji zwieńczone zdanym egzaminem adwokackim we Wrocławiu. Bywało różnie. Bywały momenty, kiedy żałowałam, że nie kładę żelu na paznokcie (z całym szacunkiem do pań kosmetyczek ma się rozumieć). Kiedy przeczytałam swoje nazwisko na liście osób, które zdały egzamin adwokacki poczułam taką ulgę, jaką czuje się zaraz po kichnięciu. Razy 100. Lub 1000.

I teraz jestem człowiekiem, który wstaje do pracy z przyjemnością. Podobno ci szczęśliwi, dla których zawód to nie praca. To ja coś w ten deseń.

Pierwszą moją fascynacją było prawo karne (to przez te filmy). Im bardziej jednak zgłębiałam prawo autorskie tym bardziej zaczęło mnie interesować, co poskutkowało wyborem tej dziedziny na swoją specjalizację. Z każdą kolejną sprawą utwierdzam się w przekonaniu, że to był dobry wybór. Ja po prostu lubię pracę z artystami. Jesteście tacy fajni 🙂

A prywatnie? Prywatnie mieszkam w mieście otoczonym lasami i jeziorami czyli Olsztynie. Tutaj też moja kancelaria ma swoją bazę – w samym sercu olsztyńskiej starówki 🙂 Wstaję o 5.00, piję za dużo kawy, mam syna, córkę i wielu wspaniałych przyjaciół.

Zapraszam Cię na bloga. Mam nadzieję, że moje wpisy będą dla Ciebie merytorycznie wartościowe.

Pozdrowienia!

Karolina