Karolina Nowalska

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy lub porady?

O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Karolina Nowalska i jestem adwokatem. W swojej pracy najchętniej zajmuję się sprawami z zakresu praw autorskich, ponieważ to właśnie one przynoszą mi największą zawodową satysfakcję.

Zawód prawnika fascynował mnie od zawsze, dlatego dość szybko dziecięcą fantazję zostania księżniczką porzuciłam na rzecz nowego marzenia – zostanę prawniczką. Oglądałam wszystkie dramaty sądowe, na jakie tylko pozwalała mi mama i pamiętam, że imponowała mi umiejętność prowadzenia i wygrywania sporów mając za oręż SŁOWO. Podziwiałam umiejętność szybkiej, trafnej riposty (do tej pory zresztą uważam, że ta umiejętność to domena ludzi inteligentnych). Postanowiłam, że zostanę prawniczką i tak też się stało.

5 lat studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, rok w Sądzie Rejonowym w Słupsku i 3 lata aplikacji zwieńczone zdanym egzaminem adwokackim we Wrocławiu. Bywało różnie. Bywały momenty, kiedy żałowałam, że nie kładę żelu na paznokcie (z całym szacunkiem do pań kosmetyczek ma się rozumieć). Kiedy przeczytałam swoje nazwisko na liście osób, które zdały egzamin uprawniający do wykonywania zawodu adwokata poczułam taką ulgę, jaką czuje się zaraz po kichnięciu. Razy 100. Lub 1000.

I teraz jestem człowiekiem, który wstaje do pracy z przyjemnością. Podobno ci szczęśliwi, dla których zawód to nie praca. To ja coś w ten deseń.

Pierwszą moją fascynacją było prawo karne (to przez te filmy). Im bardziej jednak zgłębiałam prawo autorskie tym bardziej zaczęło mnie interesować, co poskutkowało wyborem tej dziedziny na swoją specjalizację. Z każdą kolejną sprawą utwierdzam się w przekonaniu, że to był dobry wybór. Lubię pracę z artystami. Lubię ich motywować, dbać o ich pracę oraz uwalniać myśli od problemów prawnych, tak aby skupiali się jedynie na przyjemnym procesie tworzenia.

A prywatnie? Prywatnie jestem miłośniczką dobrej kawy, w wolnej chwili czytam (głównie fantasy) lub spędzam czas w lesie z rodziną, a od niedawna (tak, wiem) jestem fanką Star Wars i Iron Maiden.

A jeśli masz ochotę posłuchać mojego nieradiowego głosu to odsyłam Cię do podcastu Niezłe Aparaty, w którym miałam zaszczyt i przyjemność wystąpić na zaproszenie Jacka Siwko. Link do nagrania:

#78 Niezłe Aparaty & Prawo w fotografii

Zapraszam Cię na bloga. Mam nadzieję, że moje wpisy będą dla Ciebie interesujące i merytorycznie wartościowe.

Pozdrawiam!

*****