Karolina Nowalska

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Sklep z umowami

Zmiana limitu osób na weselach w związku z epidemią koronawirusa

Karolina Nowalska09 sierpnia 20202 komentarze

W związku z istniejącą w dalszym ciągu epidemią koronawirusa (która „zniknęła” tylko na trochę w czasie wyborów), od wczoraj w powiatach, gdzie wzrost zakażeń jest największy, obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zmianie uległ limit osób na weselach i innych uroczystościach rodzinnych.

Limit osób na weselach

Część powiatów została oznaczona kolorem czerwonym – tam limit zmniejszono do 50 osób, z wyjątkiem obsługi. Z kolei w innych powiatach, oznaczonych kolorem żółtym, limit uległ zmianie do 100 osób, z wyjątkiem obsługi.

Lista ta, według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia, ma być poddawana bieżącej analizie i może być modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Oto lista powiatów: (źródło)

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzono też zmiany w odniesieniu do wydarzeń religijnych odbywających się w Kościołach.

Pierwsza kolumna to „obecnie”, druga „strefa czerwona”,  a trzecia to „strefa żółta”.

Z czym to się wiąże? Ponownie z tematem zwrotu zadatków i zaistnienia siły wyższej.

Sytuacja będzie o tyle bardziej skomplikowana, że bieżąca modyfikacja i wprowadzanie dodatkowych obostrzeń nawet dwa razy w tygodniu wywoła absolutny chaos prawny i organizacyjny w odniesieniu do uroczystości weselnych.

Jeśli tydzień przed weselem zostanie zmniejszony limit gości do 50 osób, a umowa obejmowała liczbę 150 osób, to czy wesele jest możliwe do organizacji czy zachodzi siła wyższa? A jeśli ten limit zostanie zmniejszony z dnia na dzień? Albo z miesięcznym wyprzedzeniem?

Oj… naprawdę łączę się z Wami w tej trudnej sytuacji i zachęcam tych z Was, którzy mają kłopot z dojściem do porozumienia z drugą stroną umowy o skorzystanie z mojej pomocy

Pozdrawiam serdecznie z podlaskiej samotni!

Karolina Nowalska
adwokat

***

Prawo cytatu

Na prawo cytatu powołuje się najczęściej ten, któremu zarzuca się naruszenie praw autorskich. Żeby mieć w zanadrzu mocne kontrargumenty niezbędna jest wiedza wykraczająca poza poziom podstawowy.

Dzisiaj wejdziemy na wyższy level [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Karolina Nowalska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Redakcja PolisaTurystyczna.pl 8 października, 2020 o 21:34

  W strefie żółtej na weselu czy innej imprezie może dziś znajdować się 100 osób i obsługa, od 12 października limit zmniejszy się o 25 osób. W strefie czerwonej na analogicznej imprezie będzie mogło znajdować się jak na razie 50 osób i obsługa.

  Odpowiedz

  Tomasz 13 października, 2020 o 17:27

  Dzień dobry,

  Tydzień przed weselem (miało być na 100 osób) wprowadzono żółtą strefę w całym kraju oraz limit na 75 osób. W związku z tym nie mogliśmy zrealizować planowanego wesele i przenieśliśmy wesele na inny termin. Nowy termin nie pasuje fotografowi i żąda od nas 75% ceny całego zlecenia ( był zapis w umowie, że jeśli zrezygnujemy później niż kilka miesięcy przed to tracimy zadatek oraz płacimy 75% całej kwoty). Żądania te wydają mi się bezpodstawne. Wesele zostało przełożone nie z naszej winy. Uważam, że nie dość że nie powinniśmy płacić 75% kwoty kary, to powinniśmy jeszcze dostać nasz zadatek spowrotem ( rozwiązanie umowy było spowodowane siłą wyższa). Czy mam rację? Może się Pani do tego odnieść?

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Karolina Nowalska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: