Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Prawy Profil w Niezłych Aparatach

Karolina Sawicka25 października 2018Komentarze (0)

Niezłe Aparaty to chyba jeden z najpopularniejszych podcastów skierowanych do fotografów. Jego pomysłodawca to fotograf Jacek Siwko, z którym miałam przyjemność już jakiś czas temu porozmawiać, w efekcie czego powstał wpis:

Jacek Siwko: kiedy spotyka się dwóch fotografów to tematy rodzą się same.

Tym razem to Jacek zaprosił mnie do nagrania podcastu, za co jestem mu bardzo wdzięczna głównie z dwóch powodów.

  1. Był to mój debiut w podcaście, a dobrze co jakiś czas próbować czegoś nowego.
  2. Uświadomiłam sobie, że co drugie zdanie kończę słowami „nie” lub „tak”. Profesor Jerzy Bralczyk w wykładzie „Jak mówić, żeby nas słuchano?” wspominał o takiej przypadłości i stwierdził wówczas, że ci którzy mówią na końcu zdania „nie” prowokują odpowiedź, a ci co mówią „tak” poświadczają, że to co mówią jest prawdą 🙂 Trudno przyjąć mi do wiadomości, że mogę mówić niepoprawnie, bo zawsze przywiązywałam wagę do wszelakich „w każdym bądź razów” czy „włanczania” i wydawało mi się, że sztukę poprawnego mówienia mam względnie opanowaną, a tu proszę bardzo. Trzeba popracować nad warsztatem 🙂

Kończąc ten przydługi wstęp, poniżej umieszczam link, jeśli masz ochotę posłuchać naszej rozmowy:

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 889 010 608e-mail: kontakt@adw.olsztyn.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adw.olsztyn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: