Karolina Nowalska

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy lub porady?

Zmiany w Google Images

Karolina Nowalska07 października 2018Komentarze (0)

Nieco ponad tydzień temu ogłoszono kolejne zmiany w Google Images, które mają stanowić następny krok do efektywnej ochrony praw autorskich twórców fotografii. 

Google już od jakiegoś czasu stopniowo wprowadza zmiany, którym przyświeca cel lepszej ochrony praw autorskich. Jest to m.in. zamieszczenie informacji, że dany obraz może być objęty prawami autorskimi oraz likwidacja z podglądu zdjęcia przycisku „Pokaż obraz”, który umożliwiał zobaczenie go w pełnej rozdzielczości bez konieczności odwiedzania strony internetowej, z której obraz pochodzi. Co prawda niedługo po tej zmianie Firefox i Chrome wprowadziły rozszerzenia, które przywracają ten przycisk, ale jednak…

Teraz obok informacji o prawach autorskich będziesz mógł/a znaleźć  również informację o autorze danego zdjęcia – o ile autor sam taką informację wprowadzi w metadanych zdjęcia.  Na pewno lepiej niż ja wiesz jak to zrobić, więc nie będę zamieszczać instrukcji działania krok po kroku. Chciałam tylko, żebyś wiedział/a, że jest taka możliwość.

Czy ta zmiana uniemożliwi kradzież zdjęć? Nie, ale wytrąci jeden z najczęstszych argumentów, którymi posługują się korzystający z cudzej twórczości bez zezwolenia. Temat wymówek – tych mniej i bardziej wyszukanych – poruszałam już we wpisie „Przecież było w Google!”, który polecam Ci przy niedzielnej kawie lub herbacie.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Karolina Nowalska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Karolina Nowalska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: