Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy lub porady?

Zmiana limitu osób na weselach w związku z epidemią koronawirusa

Karolina Sawicka09 sierpnia 20202 komentarze

W związku z istniejącą w dalszym ciągu epidemią koronawirusa (która “zniknęła” tylko na trochę w czasie wyborów), od wczoraj w powiatach, gdzie wzrost zakażeń jest największy obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zmianie uległ limit osób na weselach i innych uroczystościach rodzinnych.

Część powiatów została oznaczona kolorem czerwonym – tam limit zmniejszono do 50 osób, z wyjątkiem obsługi. Z kolei w innych powiatach, oznaczonych kolorem żółtym, limit uległ zmianie do 100 osób, z wyjątkiem obsługi.

 

Lista ta, według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia, ma być poddawana bieżącej analizie i może być modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Oto lista powiatów: (źródło)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzono też zmiany w odniesieniu do wydarzeń religijnych odbywających się w Kościołach. Pierwsza kolumna to “obecnie”, druga “strefa czerwona”,  a trzecia to “strefa żółta”.

 

Z czym to się wiąże? Ponownie z tematem zwrotu zadatków i zaistnienia siły wyższej. Sytuacja będzie o tyle bardziej skomplikowana, że bieżąca modyfikacja i wprowadzanie dodatkowych obostrzeń nawet dwa razy w tygodniu wywoła absolutny chaos prawny i organizacyjny w odniesieniu do uroczystości weselnych.

Jeśli tydzień przed weselem zostanie zmniejszony limit gości do 50 osób, a umowa obejmowała liczbę 150 osób, to czy wesele jest możliwe do organizacji czy zachodzi siła wyższa? A jeśli ten limit zostanie zmniejszony z dnia na dzień? Albo z miesięcznym wyprzedzeniem?

Oj… naprawdę łączę się z Wami w tej trudnej sytuacji i zachęcam tych z Was, którzy mają kłopot z dojściem do porozumienia z drugą stroną umowy o skorzystanie z mojej pomocy

Pozdrawiam serdecznie z podlaskiej samotni!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 889 010 608e-mail: kontakt@prawyprofil.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Redakcja PolisaTurystyczna.pl 8 października, 2020 o 21:34

W strefie żółtej na weselu czy innej imprezie może dziś znajdować się 100 osób i obsługa, od 12 października limit zmniejszy się o 25 osób. W strefie czerwonej na analogicznej imprezie będzie mogło znajdować się jak na razie 50 osób i obsługa.

Odpowiedz

Tomasz 13 października, 2020 o 17:27

Dzień dobry,

Tydzień przed weselem (miało być na 100 osób) wprowadzono żółtą strefę w całym kraju oraz limit na 75 osób. W związku z tym nie mogliśmy zrealizować planowanego wesele i przenieśliśmy wesele na inny termin. Nowy termin nie pasuje fotografowi i żąda od nas 75% ceny całego zlecenia ( był zapis w umowie, że jeśli zrezygnujemy później niż kilka miesięcy przed to tracimy zadatek oraz płacimy 75% całej kwoty). Żądania te wydają mi się bezpodstawne. Wesele zostało przełożone nie z naszej winy. Uważam, że nie dość że nie powinniśmy płacić 75% kwoty kary, to powinniśmy jeszcze dostać nasz zadatek spowrotem ( rozwiązanie umowy było spowodowane siłą wyższa). Czy mam rację? Może się Pani do tego odnieść?

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@prawyprofil.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: