Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy, wezwania lub porady?

Utrata fanpage’a na Facebooku

Karolina Sawicka19 czerwca 201911 komentarzy

Większość z Was posiada zapewne swój fanpage na Facebooku. Budujecie za jego pośrednictwem społeczność  klientów, zamieszczacie swoje prace czy po prostu za jego pomocą kontaktujecie się z klientami. Utrata funkcji administratora fanpage’a z jakichkolwiek przyczyn (nawet przez pomyłkę) to niezły ambaras. Zgłaszacie to do Facebooka i… otrzymujecie wiadomość, że aby odzyskać status administratora powinniście złożyć oświadczenie. Nie jest to jednak oświadczenie byle jakie 🙂

Przedwczoraj zgłosił się do mnie fotograf, który wskutek własnej pomyłki po prostu usunął siebie z roli administratora prowadzonego fanpage’a. Ponad 6000 fanów…bogate portfolio, aktywny profil. Gdy dostał wiadomość zwrotną od Facebooka trochę oniemiał, ponieważ ilość informacji, jakich wymaga Facebook do odzyskania fanpage’a zwala z nóg. I do tego ten rygor odpowiedzialności karnej… I jeszcze wymóg notarialnego poświadczenia.

Miałam obawy, czy to oświadczenie przejdzie, ale dzisiaj rano uradowany klient poinformował mnie, że odzyskał fanpage 🙂

Pamiętajcie proszę, że oświadczenie było pisane pod przyczynę omyłkowej utraty statusu administratora. Jeśli utraciliście swój fanpage z innych przyczyn, po prostu należy je opisać. W miarę możliwości należy również podać kto obecnie tę rolę pełni poprzez wskazanie jego imienia i nazwiska oraz linku do profilu na Facebooku.

Wzór oświadczenia możecie uzyskać na blogu Niezłych Aparatów (i tu taki mały coming out, kim był ów tajemniczy klient) 🙂

Pozdrowienia!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 889 010 608e-mail: kontakt@prawyprofil.pl

{ 11 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Monika 26 czerwca, 2019 o 15:49

Ciężko to sobie wyobrazić. Administrator usuwa sam siebie z roli administratora i co? Fanpage “wisi” w portalu bez prowadzącego? 😀

Odpowiedz

Piotr 4 listopada, 2019 o 21:59

Ja właśnie jestem teraz w takiej sytuacji. Usunąłem sam siebie przez przypadek jakkolwiek to dziwnie brzmi. Mam nadizeje, ze z oświadczeniem odzyskam konto

Odpowiedz

Marta 1 lutego, 2020 o 19:16

a jak w ogole zgłosić się o pomoc do facebooka? szukam już od dłuższego czasu jakiegoś czatu itp ale niestety nic takiego nie ma.

Odpowiedz

Zośka 22 kwietnia, 2020 o 09:46

Co w sytuacji, gdy koś kradnie fanpage i usuwa wszystkich administratorów?

Odpowiedz

Paweł 24 kwietnia, 2020 o 07:53

Właśnie jak napisać do nich. Kontak z nimi jakiś chat mail nie znalazłem nic. Ktoś zhakowal mi konto prywatne i zostało albo zablokowane ale usunięte nie mam dojścia do firmowego. Konto opłacane od 5 lat.

Odpowiedz

Magda 16 maja, 2020 o 10:14

Jestem w tej samej sytuacji, już wiem, że trzeba przygotować oświadczenie, ale nigdzie nie mogę znaleźć gdzie je wysłać?!

Odpowiedz

Marcin 31 maja, 2020 o 23:35

Witam
Ja także znalazłem się w podobnej sytuacji, fanpage prowadziłem 3 lata pewnego dnia ktoś usunął mnie z roli administratora (byłem jako jedyny administrator strony) nie dostałem żadnej informacji od Facebooka. w tej chwili fanpage jest aktywny w internecie ale nie wiem jak mam odzyskać prawa administratora? Tym samym dostęp do mojego fanpage. Pomocy pliss!!

Odpowiedz

Fotograf śubny Śląsk 4 czerwca, 2020 o 18:21

ciekawy temat

Odpowiedz

Karolina 8 czerwca, 2020 o 08:07

Mam to samo! Nie mam dostępu do tej strony. Mam połączone konto z instagramem i tylko przez Instagram mogę się połączyć w jakiś sposób że stroną (czyli opublikować post i relacje ale nic poza tym)

Odpowiedz

Magda 18 czerwca, 2020 o 21:59

Mam to samo, tylko poprzez Instagrama mogę tam coś publikować. A tego oświadczenie nie umiem znaleźć, czy już go nie ma?

Odpowiedz

Magdalena 23 czerwca, 2020 o 08:15

Mnie też przydarzyła się taka sytuacja, całkiem przypadkiem kiedy na stronie byłam tylko redaktorem, a administratora nie było. Nie wiem gdzie kierować oświadczenie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@prawyprofil.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: