Karolina Nowalska

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy lub porady?

Jestem prawnikiem. Pomagam.

Karolina Nowalska31 sierpnia 20182 komentarze

Młodym dziewczęciem będąc chciałam zostać księżniczką. Szybko jednak zreflektowałam się, że księżniczka to nie zawód a stan umysłu i to na pewno nie mojego. Zapragnęłam więc zostać prawniczką. W mojej pełnej dziecięcych marzeń głowie pojawił się obraz mnie samej w todze na sali sądowej. Marzyłam o zostaniu człowiekiem wykształconym, otwartym, pełnym empatii, twardym i piekielnie inteligentnym. Chciałam pomagać. Chciałam sprawiać, że świat będzie lepszym. Chciałam aby darzono mnie szacunkiem za moją pracę.

25 lat później mam togę, kancelarię i uczucie rozczarowaniem zwane.

Mój zawód jest opluwany. Obraz prawnika ukazujący się w mediach (tych jedynie słusznych) to obraz zakłamany, ohydny i krzywdzący.

Akcja „Jestem prawnikiem. Pomagam.” to nie jest kolejna akcja wizerunkowa mojego samorządu. To jest akcja człowieka, który prawnikiem nie jest, ale w naszym środowisku ma ogromny szacunek i liczne grono przyjaciół – Rafała Chmielewskiego. W ramach tej kampanii będziemy pokazywać, jakimi jesteśmy ludźmi i jak wygląda nasza praca. Prawnicy, którzy włączają się w tę akcję chcą żebyście wiedzieli, że nie mamy nic wspólnego z obrazem kreowanym przez media publiczne.

Jestem wśród nich, ponieważ ten „obrazek z tv” nie jest moim obrazem prawnika z dzieciństwa.

Łączę pozdrowienia,

Karolina

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Karolina Nowalska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Julita 1 września, 2018 o 12:44

  Wspaniały pomysł! Gratuluję!

  Julita

  Odpowiedz

  Karolina Sawicka 1 września, 2018 o 13:22

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Karolina Nowalska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: