Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Wzory umów

Masz świetne zlecenie, ale nie masz umowy? Masz umowę, ale nie jesteś pewien co do aktualności jej zapisów? A może zastanawiasz się, czy zawieranie umowy w ogóle jest konieczne? Jest! Chociaż możesz przyznać mi rację dopiero wtedy, gdy na horyzoncie pojawi się kłopotliwy kontrahent, modelka lub para młoda. 

Wzory umów przeze mnie sformułowane będą wkrótce dostępne w sklepie Niezłe Aparaty. Będzie można zakupić cały pakiet albo pojedynczą umowę. Pakiet będzie obejmował takie umowy jak:

  • umowa TFP,
  • o sesję zdjęciową rodzinną, noworodkową, buduarową,
  • o sesję zdjęciową z przeniesieniem praw autorskich i bez przeniesienia tych praw.

Do pakietu dodaję również informację o ochronie danych osobowych, która wypełnia ciążący na Tobie jako administratorze danych osobowych obowiązek informacyjny. Można ją traktować jako integralną część umowy, a można jej treść wkleić do dedykowanej zakładki na Twojej stronie internetowej (wypełnienie obowiązku informacyjnego w taki sposób jest możliwe dzięki zmianom wprowadzonym 4 maja).

Jeśli potrzebujesz innej umowy lub chcesz mieć umowę „szytą na miarę” – napisz do mnie lub zadzwoń. O cenach powyższych umów dowiesz się, gdy wyrazisz taką chęć poprzez wiadomość. 

Pozdrowienia!