Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Wzory umów

Masz świetne zlecenie, ale nie masz umowy? Masz umowę, ale nie jesteś pewien co do aktualności jej zapisów? A może zastanawiasz się, czy zawieranie umowy w ogóle jest konieczne? Jest! Chociaż możesz przyznać mi rację dopiero wtedy, gdy na horyzoncie pojawi się kłopotliwy kontrahent, modelka lub para młoda. 

Wzory umów przeze mnie sformułowane są dostępne w sklepie Niezłe Aparaty.

  1. Umowa o sesję rodzinną
  2. Umowa o sesję noworodkową
  3. Umowa o sesję buduarową
  4. Umowa o sesję biznesową (z przeniesieniem praw autorskich i bez przeniesienia tych praw)
  5. Umowa o sesję TFP
  6. Umowa o reportaż z chrztu

Polecam Ci również umowę o sesję ślubną wraz z poradnikiem autorstwa prowadzącego najpopularniejszy podcast dla fotografów Niezłe Aparaty – Jacka Siwko.

Do każdej z umów jest załączona informacja o ochronie danych osobowych, która wypełnia ciążący na Tobie jako administratorze danych osobowych obowiązek informacyjny. Można ją traktować jako integralną część umowy, a można jej treść wkleić do dedykowanej zakładki na Twojej stronie internetowej (wypełnienie obowiązku informacyjnego w taki sposób jest możliwe dzięki zmianom wprowadzonym 4 maja).

Jeśli potrzebujesz innej umowy lub chcesz mieć umowę „szytą na miarę” – napisz do mnie lub zadzwoń.

Pozdrowienia!