Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Wzory umów

Masz świetne zlecenie, ale nie masz umowy? Masz umowę, ale nie jesteś pewien co do aktualności jej zapisów? A może zastanawiasz się, czy zawieranie umowy w ogóle jest konieczne? Jest! Chociaż możesz przyznać mi rację dopiero wtedy, gdy na horyzoncie pojawi się kłopotliwy kontrahent, modelka lub para młoda. 

Zapoznaj się z poniższą ofertą, w której znajdują się wszystkie najważniejsze umowy, jakich możesz potrzebować w swojej codziennej pracy fotografa, ale również i wtedy kiedy fotografią parasz się hobbystycznie a chcesz mieć pewność działania zgodnie z prawem i odpowiednim zabezpieczeniem swoich interesów.

W mojej pracy, oprócz reprezentowania klientów przed sądami powszechnymi, najczęściej sporządzam umowy, a niejednokrotnie czynię to na zlecenie fotografów. Jeśli nie przepadasz za rozmowami telefonicznymi lub nie masz na nie czasu, a chcesz o coś zapytać odsyłam do formularza kontaktowego.

W mojej ofercie znajdują się następujące umowy:

  • umowa o sesję fotograficzną z parą młodą,
  • umowa TFP,
  • umowa licencyjna,
  • umowa o sesję fotograficzną,
  • umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych.

Do wszystkich z powyższych umów dodaję załącznik stanowiący politykę ochrony danych osobowych, który możesz traktować jako integralną część umowy. Treść tego dokumentu spełnia obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO.

Jeśli potrzebujesz innej umowy lub chcesz mieć umowę „szytą na miarę” – napisz do mnie lub zadzwoń. O cenach powyższych umów dowiesz się, gdy wyrazisz taką chęć poprzez wiadomość.