Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Wielki comeback Polaroida – oto nowy OneStep 2

Karolina Sawicka22 września 2017Komentarze (0)

Polaroid startuje z nową linią produktów – Polaroid Originals, a pierwszym produktem z tej serii jest OneStep 2.

Nowa seria powstała na 80-lecie istnienia firmy stworzonej w 1937 przez Edwina Landa. W latach 90. produkty Polaroida cieszyły się ogromną popularnością przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Nie za specjalnie w Polsce, a to ze względu na dostępność oraz cenę. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Polaroid niestety zbankrutował w 2001 roku. Pojawiła się jednak Impossible Project – firma, która wykupiła Polaroida i ten zabieg wskrzesił markę.

Polaroid OneStep2 waży 460 gramów, ma wymiary 150 x 110 x 95 mm, a wykonany został z mieszanki poliwęglanu i plastiku ABS. Ma obiektyw o ogniskowej 106 mm, w którym ostrość można ustawić od 60 cm do nieskończoności. Ma wbudowaną lampę błyskową, samowyzwalacz oraz akumulator o pojemności 1100 mAh, który można naładować przez złącze mikro USB. Bateria ma wytrzymać 60 dni. Wszystko to w ładnej, nawiązującej do klasyki Polaroida obudowie.

Aparat współpracuje z wkładami Polaroid 600 oraz nowymi wkładami i-Type, które będą dostępne w wersji czarno-białej, kolorowej oraz w limitowanych edycjach specjalnych. Skąd nazwa? Od „incredible” („niesamowity”) 🙂 Paczka i-Type zawiera 8 odbitek, a jej cena wynosi 16 euro. Cena samego aparatu OneStep 2 została określona na 120 euro.

Oczywiście aparat jest super prosty w obsłudze. „Wypluta” fotografia nie jest wydrukiem, a najprawdziwszą odbitką bazującą na odpowiedniej mieszance chemicznej. To wszystko ma tworzyć efekt, który kochają fani Polaroidów – charakterystyczne rozmycie i zaskakujące kolory. 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adw.olsztyn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: