Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Prawy Profil w Radiu Olsztyn #3

Karolina Sawicka23 kwietnia 20192 komentarze

Cześć!

Czy wiesz, że 26 kwietnia jest Światowy Dzień Własności Intelektualnej? Święto to zostało ustanowione w 2000 r. przez Światową Organizację Własności Intelektualnej na pamiątkę wejścia w życie konwencji ustanawiającej WIPO w 1970 r. W ten dzień organizowanych jest wiele wydarzeń, paneli dyskusyjnych, warsztatów – wszystko po to, aby promować wiedzę o prawach własności intelektualnej i zwracać uwagę na ich znaczenie w życiu codziennym i gospodarczym.

Z tej właśnie okazji zostałam zaproszona do wystąpienia w audycji w Radiu Olsztyn. Nagranie będzie na żywo i będzie można nas posłuchać w piątek 26 kwietnia od godziny 9.20.

Będziemy rozmawiać o prawach autorskich, znakach towarowych i wzornictwie przemysłowym. Spróbuję również odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie „acta 2” to cenzura internetu.

Polecam Ci również stronę WIPO, na której znajdziesz kursy online o różnych poziomach trudności, a wszystkie dotyczące praw własności intelektualnej rzecz jasna. Niesamowita dawka wiedzy w przystępnej formie. Dodatkowym atutem jest fakt, że spora część kursów jest darmowa, a niektóre kończą się egzaminem, którego zaliczenie łączy się dodatkowo z uzyskaniem certyfikatu.

Mam nadzieję, że do „usłyszenia” w piątek! 😉

Photo by Matt Botsford on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 889 010 608e-mail: kontakt@adw.olsztyn.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Rafał Kwiecień 23, 2019 o 23:23

Gratuluję Pani Mecenas występu w Radiu Olsztyn! 🙂

Rafał 🙂

Odpowiedz

Karolina Sawicka Kwiecień 24, 2019 o 05:56

Dziękuję serdecznie Rafale 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adw.olsztyn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: