Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Podsumowanie roku na blogu

Karolina Sawicka25 grudnia 20182 komentarze

Zbliża się Nowy Rok, a to oznacza, że pierwszy pełny rok kalendarzowy prowadzenia bloga za mną, więc lepszej okazji do podsumowania nie znajdę 🙂 

Statystyki bloga potwierdzają to, co na szczęście wiem: najbardziej pracowity i twórczy u mnie okres to zdecydowanie JESIEŃ. To widać w statystykach odwiedzin, chociaż i tak średnia ilość wpisów na miesiąc wynosi dwa – w porywach cztery. Nie za dużo, prawda? Wynika to z tego, że od początku istnienia bloga jestem wierna zasadzie, że piszę tylko wtedy, kiedy mam na to faktyczną ochotę 🙂

Były w ciągu tego roku jednak aż dwa miesiące, kiedy po blogu hulały jedynie kule uschniętych krzaków i trochę zbłąkanych dusz, a był to czas, kiedy na świecie pojawiła się moja córka. Przyniosła nieopisaną radość w naszej rodzinie i spustoszenie w moim życiu zawodowym 🙂 Ta stagnacja trwała jednak na tyle krótko, że bez większych problemów udało mi się wrócić na właściwy, jeszcze bardziej intensywny tor pracy.

To, co mnie cieszy i mobilizuje to fakt, że przybyło w ciągu tego roku ponad 700 obserwujących. To dla mnie bardzo satysfakcjonujący wynik.

Co się działo na blogu w 2018 roku?

Najpopularniejszymi wpisami minionego roku były:

  1. Printscreen to nie cytat,
  2. Okładka Vogue Polska w kontekście prawa autorskiego,
  3. RODO w fotografii,
  4. 5 tys. zł. zadośćuczynienia dla fotografa za niesłuszne zatrzymanie,
  5. Prawo panoramy.

W związku z tym, że blog rozwija się, pojawiło się też i kilka nowych pomysłów i planów na nadchodzący rok:

  1. powstanie kolejny blog, nad którego tematyką jeszcze się waham, ponieważ oba zagadnienia bardzo mnie interesują. Waham się między prawem autorskim w muzyce oraz najciekawszymi sporami o prawa autorskie. Jeśli nie zdecyduję się sama, to na pewno poproszę o Waszą pomoc na fp bloga,
  2. skończę jedną szkołę, a zacznę drugą – żeby być jeszcze mądrzejszą 🙂
  3. dzień przed wigilią rozpoczęłam bardzo ważny dla mnie projekt, którego finał przewiduje właśnie na przyszły rok.

Jest jeszcze kilka spraw, które mam w planach, ale nie mogę o nich publicznie opowiedzieć (ciiii…. konkurencja nie śpi 🙂 )

Na sam koniec, żeby poczuć się jakbym stała na scenie i odbierała nagrodę „Blog Roku 2018”, chciałabym komuś podziękować.

Z motywu przewodniego jego firmy bije do nas hasło „web.lex zmienia świat”. Jednak to nie firma to robi, a on. On zmienia świat. Zmienił mój, zmienił wielu prawnikom, zmienił pewnie paru tysiącom osób, o których nawet nie wie, bo nie miały odwagi lub okazji mu tego powiedzieć.

Przeczytałam jego książkę Pamiętnik Adwokata 2 lata temu. Zaprosiłam go do znajomych na LinkedIn, on do mnie napisał i tak zaczęła się nasza znajomość. Rozmawialiśmy o blogu. Powiedział, że nazwa i temat są świetne i że muszę zrealizować ten pomysł. Można powiedzieć, że otrzymałam takiego bardzo miłego kopa do działania 🙂 Pomyślisz: „a tam, gość jej makaron na uszy nawinął i nic w tym wyjątkowego”. Ale to nie tak. To nie jest jeden z tych wyszkolonych marketingowców, którzy owiną Cię wokół palca, nim zdążysz powiedzieć „dziękuję, nie potrzebuję”. To jest szczery, życzliwy i pomocny facet, który wie co robi i jest w tym doskonały.

Oprócz tego, że miał znakomity wpływ na mój rozwój zawodowy to również i sam jego styl bycia wywarł na mnie pewien wpływ. On zawsze się uśmiecha, zawsze jest cool, zawsze wita się serdecznie i z radością. Pokazał mi, że nie ma co tłumić w sobie tych ponadprzeciętnie pozytywnych emocji tylko dlatego, że tyle szarości wokół nas. Uśmiechajmy się, witajmy się nawet z przesadzonym entuzjazmem i bądźmy dla siebie życzliwi!

Rafał, po prostu dzięki wielkie! 

Kończąc, pozdrawiam Was wszystkich wyjątkowo serdecznie i w nadchodzącym roku życzę Wam sukcesów zawodowych, wytrwałości w dążeniu do celu, radości, zdrowia i spełnienia najśmielszych marzeń!

Karolina 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 889 010 608e-mail: kontakt@adw.olsztyn.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Leszek Grudzień 27, 2018 o 09:51

Gratulacje! To był rzeczywiście owocny czas 🙂 Życzę kolejnych – jeszcze bardziej udanych 🙂 LB

Odpowiedz

Karolina Sawicka Grudzień 28, 2018 o 20:42

Leszku, dziękuję Ci bardzo 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adw.olsztyn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: