Karolina Sawicka

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa fotografii oraz muzyki. Na co dzień prowadzę kancelarię adwokacką na olsztyńskiej Starówce.
[Więcej >>>]

Jestem prawnikiem. Pomagam.

Karolina Sawicka31 sierpnia 20182 komentarze

Młodym dziewczęciem będąc chciałam zostać księżniczką. Szybko jednak zreflektowałam się, że księżniczka to nie zawód a stan umysłu i to na pewno nie mojego. Zapragnęłam więc zostać prawniczką. W mojej pełnej dziecięcych marzeń głowie pojawił się obraz mnie samej w todze na sali sądowej. Marzyłam o zostaniu człowiekiem wykształconym, otwartym, pełnym empatii, twardym i piekielnie inteligentnym. Chciałam pomagać. Chciałam sprawiać, że świat będzie lepszym. Chciałam aby darzono mnie szacunkiem za moją pracę.

25 lat później mam togę, kancelarię i uczucie rozczarowaniem zwane.

Mój zawód jest opluwany. Obraz prawnika ukazujący się w mediach (tych jedynie słusznych) to obraz zakłamany, ohydny i krzywdzący.

Akcja „Jestem prawnikiem. Pomagam.” to nie jest kolejna akcja wizerunkowa mojego samorządu. To jest akcja człowieka, który prawnikiem nie jest, ale w naszym środowisku ma ogromny szacunek i liczne grono przyjaciół – Rafała Chmielewskiego. W ramach tej kampanii będziemy pokazywać, jakimi jesteśmy ludźmi i jak wygląda nasza praca. Prawnicy, którzy włączają się w tę akcję chcą żebyście wiedzieli, że nie mamy nic wspólnego z obrazem kreowanym przez media publiczne.

Jestem wśród nich, ponieważ ten „obrazek z tv” nie jest moim obrazem prawnika z dzieciństwa.

Łączę pozdrowienia,

Karolina

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Julita Wrzesień 1, 2018 o 12:44

Wspaniały pomysł! Gratuluję!

Julita

Odpowiedz

Karolina Sawicka Wrzesień 1, 2018 o 13:22

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Karolina Sawicka z siedzibą w Olsztynie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adw.olsztyn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: